«

»

דצמ 07

אז מתי יורים על תל אביב?

"יהודי פלשתינה לא נלחמו למען עצמאות מדינית לשמה, אלא כדי להשיג עלייה חופשית ליהודים מארצות רבות, היכן שעצם קיומם היה נתון בסכנה."  – אלברט איינשטיין. ( שידור ברדיו NBC ב־27 בנובמבר 1949, "כמו שאיינשטיין אמר", עמוד 101)
האם ההקרבה תספיק ? בתוך 24 שעות של הסלמה הקרבנו סכום עתק של מינימום 6 מיליון  דולרים, כדי ליירט 120 רקטות מתוך כ – 460 שיגורים שבוצעו מרצועת עזה לעבר ערי וישובי הדרום. העלות המשוערת מבוססת על כך שטיל היירוט מסוג "טמי"ר" עולה בסביבות 50,000 דולר ליחידה, ולא חישבנו כאן עלויות נלוות.  זהו מחירה של ההגנה האיתנה  שמספקת לנו כיפת ברזל.(ד"ש חמה לאהוד, עמיר ולחיילים שלנו ). זהו גם מספר שיא של כל הזמנים בשיגורים מעזה ביממה אחת.

אפשר לחשוב שמדובר בSetup הוליוודי לאיזה סרט מלחמה.  אבל לא. מדובר בתרחיש ראלי  שחוזר על עצמו בצורה זו או אחרת כמעט כל קיץ בדרום ישראל. ואצלנו הפעם אפילו נהרג הגיבור הטוב. מאד לא הוליוודי מצד המציאות.
עלויות הביטחון, כידוע, מכרסמות תדיר ביכולת שלנו להעביר משאבים למקומות יצרניים יותר -כמו, למשל , חינוך, תרבות, פיתוח תשתיות ועוד. ואין ברירה כי חיי התושבים יקרים אינספור מונים יותר, חייבים לשמור עליהם בכל מחיר.

רק שהיחס לאיכות החיים של כולנו קצת  צולע. ובדרום המצב בכלל בכי רע. 50% מילדי שדרות לוקים בתסמינים של  פוסט טראומה – בעקבות ההתקפות החוזרות ונשנות שהם חווים משנת 2001. כמו כן גבוהה מאד אחוז הלוקים בדיכאון בדרום ואף אחוז ההפלות.   חלק מתושבי הדרום חיים בבתים ללא מיגון. יש כאלו שיודעים שלא יספקו לרדת למקלט במקרה של נפילה בביתם. נכים, זקנים, ילדים , אוכלוסיה מוחלשת, סופגים את האש כבר שנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>