«

פבר 14

האם שתלים בחזה עלולים לגרום למחלות או בעיות?

בתקופה האחרונה ניתן למצוא ברשת קבוצות דיון בפייסבוק, מאמרים ופוסטים בבלוגים על נשים שעברו ניתוח הגדלת חזה ולאחר מספר חודשים או שנים החלו לסבול מבעיות בריאותיות שאותן הן מייחסות לשתלים שהוחדרו לגופן. מדובר בסוג של טרנד הדומה מאוד לזה שהיה בזמנו סביב ניתוחי הצרת היקפים או ניתוחי שאיבת שומן. יוצא שנשים משלמות מחיר על הגדלת חזה מחיר על שאיבת שומן מחיר אישי ולא רק כלכלי. התופעה החלה לצבור פופלריות משמעותית עד כדי מצב שאפילו מגזין הארוורד לרפואה התייחס לנושא בגליון פברואר האחרון שלו.

בין הסיפורים שניתן למצוא יש סיפורים של נשים המדווחות על עייפות, דיכאון, חרדה, כאבי חזה, רעדה וצמרמורות ואפילו אובדן שיער. בכל המקרים האלו כאמור החשד נופל על השתלים ובחלקם אותן נשים נפטרות מהשתלים במטרה להיפטר גם מהתסמינים עצמם. בגליון של הארוורד התראיין פרופסור לרפואה ומנתח בכיר שהתייחס לכך שאכן ישנם דברים שאנו לא יודעים בוודאות על ניתוחי הגדלת חזה, מה שאנו כן יודעים הוא שהסימפטומים שעליהם הנשים מדווחות הם אמיתיים אך יכולים לנבוע מגורמים שונים כגון ביטחון עצמי נמוך במיוחד, בעיות בבלוטות ומחלות אוטואימוניות.

אך נכון לכתיבת שורות אלו לא הוכח מדעית כי השתלים הם הגורמים לאותן הבעיות. גורם נוסף שמקשה על המחקר הוא השוני בין השתלים השונים שכן שתלי סיליקון אינם דומים לשתלי מים מלוחים או לחלופין שתלי סיליקון של העשור האחרון אינם דומים לאלו שקדמו להם וכן שתלים חלקים לעומת מחוספסים ועוד. עם זאת חשוב מאוד להדגיש כי במקרה ואישה שעברה ניתוח הגדלת חזה וחווה סימפטום כזה או אחר מחויבת לגשת בהקדם לבדיקות רפואיות כדי לשלול בעיות גופניות חמורות. גם אם את לא סובלת מסימפטומים או בעיות רצוי מאוד להיות מודעות לסיכונים ולעקוב אחר בעיות רפואיות שמופיעות ולגשת להיבדק ברגע שהבעיה לא עוברת בפרק זמן סביר.

חשוב לדעת כי חוקרים רבים עוסקים ומקבלים מענקים ותמיכות כדי לקדם את המחקר הרפואי בתחום ההשתלות, במטרה להבין את הקשר בין שתלים לבין סימפטומים בריאותיים שונים. לכן סביר להניח כי בשנים הקרובות יתבררו יותר ההשלכות ותופעות הלוואי של ניתוחי הגדלת חזה וכיצד ניתן לשפר את הבטיחות שלהן עבור המנותחות. חשוב לציין כי דווקא ישראל נחשבת לאחת המדינות המובילות טכנולוגית ומדעית בתחום האסתטיקה הרפואית וברמת הבטיחות למטופלות כך שחשוב לבחור מנתח מוצלח וקליניקה עם שם טוב אשר יספקו לך את הטיפול המוצלח ביותר והבטיחותי ביותר עבורך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>