«

»

מרץ 19

4 מה הופך חולצות זוהרות בחושך

מ צעצועי חולצות וכרזות, דברים זוהרים הם עכשיו לא פחות פופולריים בקרב צעירים ובקרב אנשים מבוגרים. השפעה היפנוטית זו נגרמת על ידי תגובה כימית פשוטה הקשורים photoluminescence. הדרך הנפוצה ביותר כדי להפוך את זוהר את הדבר הכהה – שכבה בלתי נראית יישום זה של זרחן, כימיקל עצמו פולט אור. כאשר זרחן חשוף לאור ישיר, האנרגיה שלה גורמת תנועת האלקטרונים. ומתוך התנועה הזו והאור מופיע. בחיי היום יום הפעולה של זרחן ניתן לראות על מסך הטלוויזיה, צג המחשב ונורות פלורסנט.

 

כדי לבחור אור, זרחן חייב להיות מוחדר באופן קבוע ממקור החשמל. באופן דומה, כאשר הסוללה נטענת לאחר צריכת החשמל. אם הזמן לא הטעין את זרחן, הזוהר יהיה פחות בהיר, עד שהאלקטרונים לחזור למצב הרגיל שלהם.

 

ישנם סוגים שונים של זרחן. אבל הדברים הפופולריים ביותר ליצירת זוהר בחושך, נחשבים אבץ סולפט strontsiuma aluminate (אשר, אגב, מואר יותר מהאחרים). סוגים אלה של זרחן מעורבב עם חומרים זורחים אחרים, כגון פלסטיק למשל כי הוא יצוק לתוך זוהר כדורי הבאולינג הכהה.

 

סוגי זרחן שונים במאפיינים כגון: סוג של אנרגיה, אשר pozaryazhayutsya זוהרים אלקטרוני צבע וכמה זמן שהם מוארים לאחר הטעינה. במסך טלוויזיה, האלקטרון פולט אלפי קורות זעירים לזהור באדום, כחול או ירוק. לאור אולטרה סגול מנורת פלורסנט גובה לסוגיו זרחן, אשר כבר פולט אור נראה לעין האנושית.

 

חומרי ניאון רבים, אך לא כולם מוארים במשך זמן רב. לדוגמא, מנורת פלורסנט תאיר רק כאשר טוען, אבל ברגע שאתה מנתק את טעינת הכח, זה מכבה.

 

פריטים כגון מדבקות אור זוהרות לייצר באופן שונה במקצת. הם מוארים, באמצעות תגובה כימית בשם himolyuminestsentsiya, כלומר הייצור של אור מתרחש עקב תגובה כימית. אור או חשמל חיצוניים אינם נדרשים. רכב המדבקות כולל שני יסודות כימיים וצבעי פולטי אור. האינטראקציה של חומרים אלה, ומתחילה תגובה כימית שיכול להימשך בין שישה ל -12 שעות.

 

לפני שנים רבות, על מנת להתמודד עם זהר, אנשים השתמשו צבע רדיום. כפי שניתן לנחש מהשם, הוא רדיואקטיבי. עם זאת, מאז הוא משמש בכמויות קטנות, זה לא מהווה סכנה לבריאות. אבל עכשיו אסר את השימוש של רדיום, וחומרים חדשים אינם מהווים איום על בריאות אדם, יכול לשמש לאותה מטרה

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>