«

»

יול 03

ראיון עם תלמידי קבלה לעם

אנשים רבים השייכים לארגון קבלה לעם – ולומדים ב"בני ברוך" את חכמת הקבלה, מעידים על עצמם שגילוי המקום בו לומדים קבלה, התרחש בדרך ייחודית ולעתים הם משתמשים בביטוי "נס של ממש". על אף שכל אחד מהם הגיע בדרך שונה, והוא ממוצא תרבותי שונה, בעל עיסוק שונה, גיל שונה גבר או אישה – המשותף להם, היא שאלה שלא נותנת מנוח:  "מהו הטעם בחיי"?                  
הם מתחילים לברר ביניהם כל אחד את תפיסת המציאות של חבריו ללימודים, ובהדרגה שואלים האם המציאות שלפני היא אמיתית ויחידה? ואולי קיימת מציאות נוספת שאינה חומרית? תלמידי קבלה לעם, עוסקים גם בדרך בה מתגלה התיאוריה של חכמת הקבלה בחיי היום יום. בימים אלה, לדוגמא, הם לומדים על משמעותה של התפרצות מגיפת הקורונה על פי המקורות המתאימים לדורנו, ספרי המקובלים הגדולים כמו בעל הסולם הרב יהודה הלוי אשלג זצ"ל, ובנו הרב"ש, רב ברוך שלום אשל"ג זצ"ל. להלן דברים מפי תלמידי קבלה לעם בנושא התפרצות מגיפת הקורונה:

התפרצות הנגיף, איננה רק עניין של היגיינה, מדובר בשינוי שעלינו לעבור במחשבות וברצונות שלנו! הטבע האינטגראלי מחייב אותנו להכיר בכך שעברנו לשלב הבא באבולוציה, שלב בו עלינו להכיר בכך שכל האנושות מהווה נשמה אחת! (השבורה ל 7 מליארד חלקים)… תפקידנו בשלב זה, לחזור ולהתחבר לנשמה האנושית האחת. לדאוג באהבה לכל אדם החי בעולמנו ולא להעביר "רע" (וירוס) זה לזה… כל המחלות תלויות במחשבות שלנו וביחס ההדדי בינינו. מחשבות הן הכוח החזק בעולם! מדענים מספרים לנו שהמפץ הגדול שבעקבותיו נוצר כל היקום שלנו – מקורו במחשבה! אנחנו חייבים להגיע לקשר חיובי בינינו! הטבע דאג שזה יקרה באמצעות חוק פשוט:
אם נחשוב רע או נתייחס רע לזולת – ניפגע.
אם נחשוב טוב ונתייחס טוב לזולת – לא ניפגע! הכוח העליון של הטבע – הוא "טוב ומיטיב" ושולח אלינו רק טוב! אבל, בגלל שליטת האגואיזם עלינו, החוויה שלנו היא, כאילו הוא שולח לנו מכות, צער, כאב וייסורים. אם נתעלה מעל לאגו שלנו, נזכה לתפיסת עולם אחרת, אינטגראלית! אז נבחין שאכן, העולם מושלם וכל מה שקורה במציאות שלנו הוא טוב בלבד! ממש גן עדן..